Spiraea x vanhouttei

 

Spiraea x vanhouttei – Vanhuta spireja

Augstums: 1,7m; Platums: 1m

Augšanas apstākļi Latvijas klimatiskajās zonās: rietumu, vidus, austrumu zona.

Vainags: stāvs, izliektiem galiem

Ziedi: balti; Ziedēšanas laiks: V-VI

Lapojums: tumši zaļš, lapas apakšpusē zilgans

Vasarzaļi krūmi. Krāšņi ziedošas ar atšķirīgu ziedēšanas laiku. Labi aug normālās augsnēs, saulmīles, sausumizturīgas. Var izmantot dzīvžogos.

Kopšana

Formēšana: Pavasarī izgriež bojātos zarus.  Pavasarī ziedošās spirejas apgriež pēc ziedēšanas. Vasarā ziedošās spirejas apgriež agri pavasarī 20-30cm augstumā.

Apgriešanai ir 2 veidi: kopšanas un atjaunojošā.

Kopšanas apgriešana: Pavasarī tiek retināti krūmu vainagi, kuros regulāri izgriež bojātos, nokaltušos, aizlauztos zarus, kā arī tos zarus, kas traucē viens otram augt.

Atjaunojošā apgriešana: Veciem un pāraugušiem krūmiem veic atjaunojošo apgriešanu - tos nogriež atstājot ~ 15-30 cm garus zarus. No snaudošajiem pumpuriem attīstās jauni zari, un krūma vainags tiek veidots no jauna.

Mēslošana: Pavasarī pēc augu apgriešanas, tos samēslo. Regulāra mēslošana nodrošina bagātīgu ziedēšanu. Kokaugu mēslošanai var izmantot sadalījušos kūtsmēslus, kompostu, auglīgu augsni vai minerālmēslus. Nevajadzētu dot ilgstošas iedarbības mēslojumu, lai nesekmētu jauno dzinumu veidošanos pirms ziemas, kuri pēc tam var apsalt.

Laistīšana; Sausā laikā koki un krūmi ir jālaista. Augsne jāsalaista kārtīgi, vismaz 15-20 cm dziļumā.

Sky Bet by bettingy.com