Pinus mugo

 

Pinus mugo – Kalnu priede

Augstums: 1,5-4m; Platums: 2m.

Augšanas apstākļi Latvijas klimatiskajās zonās: rietumu, vidus, austrumu zona.

Vainags: izplests, pacils, izlocītiem stumbriem.

Skujas: tumši zaļas, pušķos pa 2.

Augļi: čiekuri 2-5cm.

Mūžzaļi skuju kokaugi. Samērā ātraudzīgi, vēja izturīgi. Vislabāk aug pietiekami valgās, irdenās smilts augsnēs. Saulmīļi. pH 5,5-7,0.

Slikti jūtas pilsētas augšanas apstākļos.

Kopšana

Mēslošana: Pavasarī, kad sniegs ir nokusis, skuju kokus nepieciešams mēslot ar tiem paredzēto mēslojumu. Augiem pirms tam jābūt kārtīgi salietiem ar ūdeni. Pirmo reizi mēslošanu veic aprīļa beigās – maija sākumā, atkārtoti – jūlija vidū. Skuju koku mēslošanai nedrīkst izmantot svaigus kūtsmēslus vai vircu.

Formēšana: Lai iegūtu kompaktu augumu, kalnu priedes formē. Maija beigās, jūnija sākumā, kad priežu jaunie dzinumi izauguši, tos saīsina aptuveni uz pusi. To jāpaspēj izdarīt laikā līdz jaunās skujas nav sākušas atdalīties no mīkstā dzinuma. Priežu dzinumus var apgriezt, bet vēl labāk tos izlaust. Izlaužot netiek bojāta skuja, kas nemainās katru gadu. Skaistu kalnu priedes formu var panākt, ja formēšanu veic pakāpeniski un regulāri.

Rudenī: Sausa rudens laikā, pirms sala ieteicams skuju koku stādījumus kārtīgi saliet ar ūdeni, tādejādi pasargājot tos no izžūšanas.

Sniega periodā: Ziemā skuju koku zari bieži nolūzt biezās sniega segas dēļ - ieteicams tos regulāri notraust no sniega. Februārī ieteicams skujukokus apsegt ar agrotīklu vai egļu zariem, lai tie neciestu no saules apdegumiem.

Sky Bet by bettingy.com