Paeonia lactiflora ‘Coral Charm’

 

Paeonia lactiflora ‘Coral Charm’ – Peonija šķ.

Augstums: 80-100cm.

Ziedi: koraļsārti, pildīti.

Ziedēšanas laiks: VI-VII

Lapas: vasarzaļas, zaļas.

Augums un augšana: cerveida ļoti ilgmūžīga ziemciete.

Augšanas apstākļi: saulē vidēji mitrā smilšmāla, trūdvielām bagātā caurlaidīgā augsnē. pH 6-7.

Dekorativitāte: dekoratīvi stabila, efektīga lapu un krāšņziedu ziemciete.

Stādīšanas attālums: 80cm ( 1 uz 1m²).

Peoniju stādīšana: sagatavo 70x70x70cm lielu bedri, kurai 2/3 aizpilda ar augsnes maisījumu, kurš sastāv no vienādām daļām lapu trūdzemes, kurai pievienoti pelni vai kompleksie minerālmēsli (dažas saujas). Augšējo daļu bedrei aizpilda ar tīru auglīgu augsni. Saknes jāizklāj, lai pumpuri atrastos 5cm zem augsnes līmeņa.

Kopšana

Ravēšana: pirmajā gadā pēc stādīšanas ļoti svarīga ir augsnes irdināšana, lai iznīcinātu iespējamās daudzgadīgās nezāles. Arī turpmāk stādījumus jāravē ne retāk kā reizi mēnesī.  Ziemciešu stādījumus ieteicams mulčēt.

Mēslošana: ziemcietēm pavasarī dod 30 – 50 g/m² pilnmēslojuma. Kūdras vai komposta mulča kārta būs kā organiskais mēslojums, bet, ja iespējams var vēl papildus mēslot ar kūtsmēsliem, kas labi sadalījušies.  Neieteiktu ziemcietes pārmēslot ar slāpekli, jo tad var veidoties nedabīgs auga lielums un kuplums, kā arī ziemciete zaudē savu normālo izskatu un noturību, kļūst uzņēmīgāka pret slimībām un zaudē ziemcietību.

Apgriešana: ziemciešu stādījumos regulāri jāizgriež atmirušās, bojātās un slimās augu daļas, jāizlauž vai jāizgriež noziedējušie ziedi. Rudenī ziemcietes ieteicams nogriezt atstājot ~ 5-10 cm garus dzinumus, izņemot mūžzaļos augus (bergēnijas, graudzāles u.c.).

Laistīšana: sausā un saulainā laikā ziemcietes jālaista. Laistīt vēlams no rīta vai vakarā, nevis karstajā pusdienas saulē, jo tā liela daļa mitruma iztvaiko. Pēc laistīšanas ieteicams augsni uzirdināt.

Ieziemošana: Ziemcietes, kurām atmirst auga virszemes daļa, var piesegt ar ātri trūdošo organisko materiālu, koku lapām. Zem kokiem stādītajām ziemcietēm pietiek ar nobirušo lapu kārtu. Satrūdot tās veido ziemciešu augšanai un attīstībai labvēlīgu vidi.

Obligāti ir jāsedz jaunie stādījumi, īpaši rudenī stādītie, kā arī augi, kas izvietoti paaugstinātās, saules un vēja ietekmei pakļautās vietās uz dažādiem akmeņu krāvumiem un terasēm.

Sky Bet by bettingy.com