Pachysandra terminalis

 

Pachysandra terminalis – Galotņu pahisandra

Augstums: 25-30cm;

Vainags: ložņājošs

Ziedi: balti; Ziedēšanas laiks: IV-V

Augļi: neievērojami

Lapojums: mūžzaļš, tumši zaļš. Ādains

Dekorativitāte: dekoratīvi izcili stabila, efektīga galvenokārt dekoratīvo lapu ziemciete

Augums un augšana: audžveida ļoti ilgmūžīgs agresīvs pundurkrūms.

Stādīšanas attālums: 25cm (16 uz 1m²)

Augšanas apstākļi: mūžzaļi zemsedzes augi. Aug irdenās, trūdvielām bagātās augsnēs, ēnā, pusēnā. Ideāls apdobes sedzējs kokiem ar dziļāku sakņu sistēmu. Garākie dzinumi noliecas pie zemes un apsakņojas, veidojot jaunas uz augšu vērstas lapu rozetes.

Kopšana

Ravēšana: pirmajā gadā pēc stādīšanas ļoti svarīga ir augsnes irdināšana, lai iznīcinātu iespējamās daudzgadīgās nezāles. Arī turpmāk stādījumus jāravē ne retāk kā reizi mēnesī.  Ziemciešu stādījumus ieteicams mulčēt.

Mēslošana: ziemcietēm pavasarī dod 30 – 50 g/m² pilnmēslojuma. Kūdras vai komposta mulča kārta būs kā organiskais mēslojums, bet, ja iespējams var vēl papildus mēslot ar kūtsmēsliem, kas labi sadalījušies.  Neieteiktu ziemcietes pārmēslot ar slāpekli, jo tad var veidoties nedabīgs auga lielums un kuplums, kā arī ziemciete zaudē savu normālo izskatu un noturību, kļūst uzņēmīgāka pret slimībām un zaudē ziemcietību.

Apgriešana: ziemciešu stādījumos regulāri jāizgriež atmirušās, bojātās un slimās augu daļas, jāizlauž vai jāizgriež noziedējušie ziedi. Rudenī ziemcietes ieteicams nogriezt atstājot ~ 5-10 cm garus dzinumus, izņemot mūžzaļos augus (bergēnijas, graudzāles u.c.).

Laistīšana: sausā un saulainā laikā ziemcietes jālaista. Laistīt vēlams no rīta vai vakarā, nevis karstajā pusdienas saulē, jo tā liela daļa mitruma iztvaiko. Pēc laistīšanas ieteicams augsni uzirdināt.

Ieziemošana: Ziemcietes, kurām atmirst auga virszemes daļa, var piesegt ar ātri trūdošo organisko materiālu, koku lapām. Zem kokiem stādītajām ziemcietēm pietiek ar nobirušo lapu kārtu. Satrūdot tās veido ziemciešu augšanai un attīstībai labvēlīgu vidi.

Obligāti ir jāsedz jaunie stādījumi, īpaši rudenī stādītie, kā arī augi, kas izvietoti paaugstinātās, saules un vēja ietekmei pakļautās vietās uz dažādiem akmeņu krāvumiem un terasēm.

Sky Bet by bettingy.com