Juniperus horizontalis 'Lime Glow'

 

Juniperus horizontalis ‘Lime Glow’ – Klājeniskais kadiķis šķ.

Augstums: 0,2-0,4m; Platums: 1,2m.

Augšanas apstākļi Latvijas klimatiskajās zonās: rietumu, vidus, austrumu zona.

Vainags: šķīvjveida.

Skujas: dzeltenas, vasarā zaļas, ziemā oranži brūnas.

Ziedi: neievērojami; Augļi: čiekuroga.

Mūžzaļi krūmveida skuju kokaugi ar ļoti dažādām izmēru , formu un krāsu variācijām. Izturīgi, mazprasīgi, mīl labi drenētu, saulainu augšanas vietu, pH 5,5 – 7,0. Stāda atsevišķi vai grupās. Var apdegt pavasara saulē.

Kopšana

Mēslošana: Pavasarī, kad sniegs ir nokusis, skuju kokus nepieciešams mēslot ar tiem paredzēto mēslojumu. Augiem pirms tam jābūt kārtīgi salietiem ar ūdeni. Pirmo reizi mēslošanu veic aprīļa beigās – maija sākumā, atkārtoti – jūlija vidū. Skuju koku mēslošanai nedrīkst izmantot svaigus kūtsmēslus vai vircu.

Rudenī: Sausa rudens laikā, pirms sala ieteicams skuju koku stādījumus kārtīgi saliet ar ūdeni, tādejādi pasargājot tos no izžūšanas.

Sniega periodā: Ziemā skuju koku zari bieži nolūzt biezās sniega segas dēļ - ieteicams tos regulāri notraust no sniega. Februārī ieteicams skujukokus apsegt ar agrotīklu vai egļu zariem, lai tie neciestu no saules apdegumiem.

Ja tie apdeguši, izgriež bojātos zarus, lai neveidojas slimības.

Formēšana: Kadiķu formu veido pavasarī vai rudenī. Vispirms ieteicams saudzīgi aizvākt nokaltušos zarus, pirms sākt patieso apgriešanu. Kaut arī kadiķis ir izturīgs pret stipru apcirpšanu, tomēr vislabāk griezt zaļos, jaunos dzinumus, lai tas varētu glīti ataugt.

Sky Bet by bettingy.com