Helictotrichon sempervirens ‘Pendula’

 

Helictotrichon sempervirens ‘Pendula’ – Mūžzaļā pļavauzīte šķ.

Augstums:70-120cm.

Ziedi: pelēcīgas vārpas.

Ziedēšanas laiks:VI-VII

Lapas: ziemzaļas, zilganas.

Augums un augšana: cerveida blīvceru vidēji ilgmūžīga zāļveida ziemciete.

Augšanas apstākļi: pilnā saulē nabadzīgā, labi drenētā sausā, normālā dārza augsnē.

Dekorativitāte: dekoratīvi izcili stabila, efektīga ziemzaļu lapu ziemciete.

Stādīšanas attālums: 30cm (11 uz 1m²).

Kopšana

Ravēšana: pirmajā gadā pēc stādīšanas ļoti svarīga ir augsnes irdināšana, lai iznīcinātu iespējamās daudzgadīgās nezāles. Arī turpmāk stādījumus jāravē ne retāk kā reizi mēnesī.  Ziemciešu stādījumus ieteicams mulčēt.

Mēslošana: ziemcietēm pavasarī dod 30 – 50 g/m² pilnmēslojuma. Kūdras vai komposta mulča kārta būs kā organiskais mēslojums, bet, ja iespējams var vēl papildus mēslot ar kūtsmēsliem, kas labi sadalījušies.  Neieteiktu ziemcietes pārmēslot ar slāpekli, jo tad var veidoties nedabīgs auga lielums un kuplums, kā arī ziemciete zaudē savu normālo izskatu un noturību, kļūst uzņēmīgāka pret slimībām un zaudē ziemcietību.

Apgriešana: zālveida ziemcietes ieteicams nogriezt, tuvojoties ziemas beigām.

Laistīšana: sausā un saulainā laikā ziemcietes jālaista. Laistīt vēlams no rīta vai vakarā, nevis karstajā pusdienas saulē, jo tā liela daļa mitruma iztvaiko. Pēc laistīšanas ieteicams augsni uzirdināt.

Ieziemošana: Ziemcietes, kurām atmirst auga virszemes daļa, var piesegt ar ātri trūdošo organisko materiālu, koku lapām. Zem kokiem stādītajām ziemcietēm pietiek ar nobirušo lapu kārtu. Satrūdot tās veido ziemciešu augšanai un attīstībai labvēlīgu vidi.

Obligāti ir jāsedz jaunie stādījumi, īpaši rudenī stādītie, kā arī augi, kas izvietoti paaugstinātās, saules un vēja ietekmei pakļautās vietās uz dažādiem akmeņu krāvumiem un terasēm.

 

Sky Bet by bettingy.com