Hamamelis virginiana

 

Hamamelis virginiana – Virdžīnijas burvjulazda

Augstums: 2,5m; Platums: 1,5m

Augšanas apstākļi Latvijas klimatiskajās zonās: rietumu, vidus, zona.

Vainags: stāvs

Ziedi: gaiši dzelteni; Ziedēšanas laiks: X-XI

Augļi: divcirkņu pogaļa

Lapojums: zaļš, rudenī dzeltens

Vasarzaļi krūmi, pēc izskata atgādina lazdas. Aug normālās, auglīgās smilšmāla augsnēs. Saulmīles, pacieš daļēju apēnojumu. Lēnaudzīgas. Dekoratīvas. Zied vēlu rudenī pēc nobiršanas vai ļoti agri pavasarī.

Kopšana

Formēšana:Krūmu vainagus veido tā, lai arī apakšējiem zariem piekļūtu saule– tas nozīmē, ka krūma augšdaļa jāveido šaurāka kā apakša. Apgriešanai ir 2 veidi: kopšanas un atjaunojošā.

Kopšanas apgriešana: Regulāri tiek retināti krūmu vainagi, kuros regulāri izgriež bojātos, apkaltušos, aizlauztos zarus, kā arī tos zarus, kas krustojas, traucē viens otram augt.

Atjaunojošā apgriešana: Veciem un pāraugušiem krūmiem veic atjaunojošo apgriešanu (atsēdināšanu)– tos nogriež atstājot ~ 15-30 cm garus zarus. No snaudošajiem pumpuriem attīstās jauni zari, un krūma vainags tiek veidots no jauna.

Mēslošana: Pavasarī pēc augu apgriešanas, tos samēslo. Kokaugu mēslošanai var izmantot sadalījušos kūtsmēslus, kompostu, auglīgu augsni vai minerālmēslus.

Laistīšana; Sausā laikā koki un krūmi ir jālaista. Nav nozīmes samitrināt tikai augsnes virskārtu (tāds mitrums ātri iztvaiko), augsne jāsalaista kārtīgi, vismaz 15-20 cm dziļumā.

 

Sky Bet by bettingy.com