Forsythia x intermedia ‘Spring Glory’

 

Forsythia x intermedia ‘Spring Glory’ – Vidējā forsītija šķ.

Augstums: 2m; Platums: 1,5m

Vainags: stāvs līdz izplests.

Augšanas apstākļi Latvijas klimatiskajās zonās: rietumu, vidus, retāk austrumu zona.

Ziedi: gaiši dzelteni

Ziedēšanas laiks: IV

Lapojums: zaļš

Vasarzaļi krūmi. Ātraudzīgi. Zied pirms lapu plaukšanas. Augsnes ziņā neizvēlīgi. Ziemcietība vidēja.

Kopšana

Formēšana:Tā kā forsītija attīsta ziedus uz iepriekšējā gada dzinumiem, apgriešanu vajag veikt pēc krūma noziedēšanas. Krūmu vainagus veido tā, lai arī apakšējiem zariem piekļūtu saule– tas nozīmē, ka krūma augšdaļa jāveido šaurāka kā apakša. Apgriešanai ir 2 veidi: kopšanas un atjaunojošā.

Kopšanas apgriešana: Regulāri tiek retināti krūmu vainagi, kuros regulāri izgriež bojātos, apkaltušos, aizlauztos zarus, kā arī tos zarus, kas krustojas, traucē viens otram augt.

Atjaunojošā apgriešana: Veciem un pāraugušiem krūmiem veic atjaunojošo apgriešanu (atsēdināšanu)– tos nogriež atstājot ~ 15-30 cm garus zarus. No snaudošajiem pumpuriem attīstās jauni zari, un krūma vainags tiek veidots no jauna.

Mēslošana: Pavasarī pēc augu apgriešanas, tos samēslo. Kokaugu mēslošanai var izmantot sadalījušos kūtsmēslus, kompostu, auglīgu augsni vai minerālmēslus.

Laistīšana; Sausā laikā koki un krūmi ir jālaista. Nav nozīmes samitrināt tikai augsnes virskārtu (tāds mitrums ātri iztvaiko), augsne jāsalaista kārtīgi, vismaz 15-20 cm dziļumā.

 

Sky Bet by bettingy.com