Euonymus europaeus

 

Euonymus europaeus – Eiropas segliņš

Augstums: 3-6m; Platums: 1m

Augšanas apstākļi Latvijas klimatiskajās zonās: rietumu, vidus, austrumu zona.

Vainags: izplests, liels krūms vai neliels koks

Ziedi: zaļgandzelteni; Ziedēšanas laiks: V

Augļi: oranžsarkani, dekoratīvi, IX

Lapojums: zaļš, rudenī krāsojas sārtos toņos

Indīgs!

Vasarzaļi vai mūžzaļi krūmi vai mazi koki. Aug auglīgās, trūdu saturošās, neitrālās vai kaļķainās augsnēs. Ēncietīgi. Mitrumu mīloši.

Kopšana

Formēšana:Krūmu vainagus veido tā, lai arī apakšējiem zariem piekļūtu saule– tas nozīmē, ka krūma augšdaļa jāveido šaurāka kā apakša. Apgriešanai ir 2 veidi: kopšanas un atjaunojošā.

Kopšanas apgriešana: Regulāri tiek retināti krūmu vainagi, kuros regulāri izgriež bojātos, apkaltušos, aizlauztos zarus, kā arī tos zarus, kas krustojas, traucē viens otram augt.

Atjaunojošā apgriešana: Veciem un pāraugušiem krūmiem veic atjaunojošo apgriešanu (atsēdināšanu)– tos nogriež atstājot ~ 15-30 cm garus zarus. No snaudošajiem pumpuriem attīstās jauni zari, un krūma vainags tiek veidots no jauna.

Mēslošana: Pavasarī pēc augu apgriešanas, tos samēslo. Kokaugu mēslošanai var izmantot sadalījušos kūtsmēslus, kompostu, auglīgu augsni vai minerālmēslus.

Laistīšana; Sausā laikā koki un krūmi ir jālaista. Nav nozīmes samitrināt tikai augsnes virskārtu (tāds mitrums ātri iztvaiko), augsne jāsalaista kārtīgi, vismaz 15-20 cm dziļumā.

Sky Bet by bettingy.com