Euonymus alatus

   

 

Euonymus alatus – Spārnotais segliņš

Augstums: 1,5-2m; Platums: 1,2m

Augšanas apstākļi Latvijas klimatiskajās zonās: rietumu, vidus, austrumu zona.

Vainags: stāvs, noapaļots

Ziedi: sīki, neuzkrītoši

Augļi: oranžsarkani

Lapojums: zaļš, rudenī krāsojas košos toņos

Ziemā īpaši dekoratīvs! Stumbrs un zari klāti ar platiem korķveida “spārniem”.

Vasarzaļi vai mūžzaļi krūmi vai mazi koki. Aug auglīgās, trūdu saturošās, neitrālās vai kaļķainās augsnēs. Ēncietīgi. Mitrumu mīloši.

Kopšana

Formēšana:Krūmu vainagus veido tā, lai arī apakšējiem zariem piekļūtu saule– tas nozīmē, ka krūma augšdaļa jāveido šaurāka kā apakša. Apgriešanai ir 2 veidi: kopšanas un atjaunojošā.

Kopšanas apgriešana: Regulāri tiek retināti krūmu vainagi, kuros regulāri izgriež bojātos, apkaltušos, aizlauztos zarus, kā arī tos zarus, kas krustojas, traucē viens otram augt.

Atjaunojošā apgriešana: Veciem un pāraugušiem krūmiem veic atjaunojošo apgriešanu (atsēdināšanu)– tos nogriež atstājot ~ 15-30 cm garus zarus. No snaudošajiem pumpuriem attīstās jauni zari, un krūma vainags tiek veidots no jauna.

Mēslošana: Pavasarī pēc augu apgriešanas, tos samēslo. Kokaugu mēslošanai var izmantot sadalījušos kūtsmēslus, kompostu, auglīgu augsni vai minerālmēslus.

Laistīšana; Sausā laikā koki un krūmi ir jālaista. Nav nozīmes samitrināt tikai augsnes virskārtu (tāds mitrums ātri iztvaiko), augsne jāsalaista kārtīgi, vismaz 15-20 cm dziļumā.

Sky Bet by bettingy.com