Buddleia davidii ‘Pink Delight’

 

Buddleia davidii ‘Pink Delight’ – Budlejas šķ.

Augstums: 1,5m; Platums; 1m.

Augšanas apstākļi Latvijas klimatiskajās zonās: rietumu, vidus zona.

Vainags: noapaļots, skrajš.

Ziedi: rozā; Ziedēšanas laiks: VII

Augļi: neievērojami.

Lapojums: pelēcīgs.

Zied uz jaunajiem dzinumiem.

Vasarzaļi krūmi ar zemu ziemcietību. Ātraudzīgi, dekoratīvi ziedēšanas laikā. Stādāmi normālās augsnēs. Saulmīļi. Ziedi ļoti pievilina dienas tauriņus.

Kopšana

Audzēšanai piemērota saulaina vieta, trūdvielām bagāta smilts vai smilšmāla augsne. Rudenī krūms jāapgriež un viegli jāpiesedz

Formēšana:Krūmu vainagus veido tā, lai arī apakšējiem zariem piekļūtu saule– tas nozīmē, ka krūma augšdaļa jāveido šaurāka kā apakša. Apgriešanai ir 2 veidi: kopšanas un atjaunojošā.

Kopšanas apgriešana: Regulāri tiek retināti krūmu vainagi, kuros regulāri izgriež bojātos, apkaltušos, aizlauztos zarus, kā arī tos zarus, kas krustojas, traucē viens otram augt.

Atjaunojošā apgriešana: Veciem un pāraugušiem krūmiem veic atjaunojošo apgriešanu (atsēdināšanu)– tos nogriež atstājot ~ 15-30 cm garus zarus. No snaudošajiem pumpuriem attīstās jauni zari, un krūma vainags tiek veidots no jauna.

Mēslošana: Pavasarī pēc augu apgriešanas, tos samēslo. Kokaugu mēslošanai var izmantot sadalījušos kūtsmēslus, kompostu, auglīgu augsni vai minerālmēslus.

 

Sky Bet by bettingy.com