Abies koreana ‘Silberlocke’

     

 

Abies koreana ‘Silberlocke’ - Korejas baltegle šķ.

Augstums: 2,5 m; Platums: 1,5 m.

Augšanas apstākļi Latvijas klimatiskajās zonās: rietumu, vidus, retāk austrumu zona.

Vainags: plati konisks, blīvs zarojums.

Ziedi: neievērojami; Augļi: čiekuri zili violeti.

Skujas: tumši zaļas, apakšpusē baltas atvārsnītes.

Skuju gali izliekušies uz augšu, atsedzot baltu apakšpusi.

Mūžzaļš koks. Agrā jaunībā lēni augošs, prasa vidēji labas un pietiekami mitras augsnes. Slikti panes pilsētas augšanas apstākļus. Ēncietīgs. Ph 5,0-6,5.

Kopšana

Mēslošana: Pavasarī, kad sniegs ir nokusis, skuju kokus nepieciešams mēslot ar tiem paredzēto mēslojumu. Augiem pirms tam jābūt kārtīgi salietiem ar ūdeni. Pirmo reizi mēslošanu veic aprīļa beigās – maija sākumā, atkārtoti – jūlija vidū. Skuju koku mēslošanai nedrīkst izmantot svaigus kūtsmēslus vai vircu.

Rudenī: Sausa rudens laikā, pirms sala ieteicams skuju koku stādījumus kārtīgi saliet ar ūdeni, tādejādi pasargājot tos no izžūšanas.

Formēšana: Egļu formēšanu veic miera periodā - ziemā. Tās nedrīkst griezt maijā un jūnijā, kad ir to intensīvas augšanas un jauno dzinumu veidošanās laiks. Zarus saīsina aptuveni 1-1,5 cm virs pumpuriem. Egles galveno galotni parasti nesaīsina.

Sniega periodā: Ziemā skuju koku zari bieži nolūzt biezās sniega segas dēļ - ieteicams tos regulāri notraust no sniega. Februārī ieteicams skujukokus apsegt ar agrotīklu vai egļu zariem, lai tie neciestu no saules apdegumiem.

 

Sky Bet by bettingy.com