Abies koreana

Abies koreana

 

Abies koreana - Korejas baltegle

Augstums: 6-8 m; Platums: 3-4 m.                        

Augšanas apstākļi Latvijas klimatiskajās zonās: rietumu, vidus, retāk austrumu zona.

Vainags: plati konisks, blīvs zarojums.                         

Ziedi: neievērojami; Augļi: čiekuri zili violeti.

Skujas: tumši zaļas, apakšpusē baltas atvārsnītes.

Mūžzaļš koks. Agrā jaunībā lēni augošs, prasa vidēji labas un pietiekami mitras augsnes. Slikti panes pilsētas augšanas apstākļus. Ēncietīgs. Ph 5,0-6,5.

Kopšana

Mēslošana: Pavasarī, kad sniegs ir nokusis, skuju kokus nepieciešams mēslot ar tiem paredzēto mēslojumu. Augiem pirms tam jābūt kārtīgi salietiem ar ūdeni. Pirmo reizi mēslošanu veic aprīļa beigās – maija sākumā, atkārtoti – jūlija vidū. Skuju koku mēslošanai nedrīkst izmantot svaigus kūtsmēslus vai vircu.

Rudenī: Sausa rudens laikā, pirms sala ieteicams skuju koku stādījumus kārtīgi saliet ar ūdeni, tādejādi pasargājot tos no izžūšanas.

Formēšana: Egļu formēšanu veic miera periodā - ziemā. Tās nedrīkst griezt maijā un jūnijā, kad ir to intensīvas augšanas un jauno dzinumu veidošanās laiks. Zarus saīsina aptuveni 1-1,5 cm virs pumpuriem. Egles galveno galotni parasti nesaīsina.

Sniega periodā: Ziemā skuju koku zari bieži nolūzt biezās sniega segas dēļ - ieteicams tos regulāri notraust no sniega. Februārī ieteicams skujukokus apsegt ar agrotīklu vai egļu zariem, lai tie neciestu no saules apdegumiem.

                     

Sky Bet by bettingy.com