Abelia mosanensis

 

Abelia mosanensis – Mosanas abēlija

Augstums: 2m; Platums;1,5m.

Augšanas apstākļi Latvijas klimatiskajās zonās: rietumu, vidus, austrumu zona.

Vainags: noapaļots, viegli pārkarens.

Ziedi: koši rozā, smaržīgi; Ziedēšanas laiks: VI beigas.

Lapojums: zaļš, agri krāsojas sarkans.Dzinumu krāsa ziemā izteikti sudrabaini pelēka. Bargākās ziemās dažreiz apsalst dzinumu gali,

Vasarzaļi krūmi. Audzē saulainā, aizsargātā vietā māla vai smilšmāla kaļķainā augsnē.

Kopšana

Formēšana:Krūmu vainagus veido tā, lai arī apakšējiem zariem piekļūtu saule– tas nozīmē, ka krūma augšdaļa jāveido šaurāka kā apakša. Apgriešanai ir 2 veidi: kopšanas un atjaunojošā.

Kopšanas apgriešana: Regulāri tiek retināti krūmu vainagi, kuros regulāri izgriež bojātos, apkaltušos, aizlauztos zarus, kā arī tos zarus, kas krustojas, traucē viens otram augt.

Atjaunojošā apgriešana: Veciem un pāraugušiem krūmiem veic atjaunojošo apgriešanu (atsēdināšanu)– tos nogriež atstājot ~ 15-30 cm garus zarus. No snaudošajiem pumpuriem attīstās jauni zari, un krūma vainags tiek veidots no jauna.

Mēslošana: Pavasarī pēc augu apgriešanas, tos samēslo. Kokaugu mēslošanai var izmantot sadalījušos kūtsmēslus, kompostu, auglīgu augsni vai minerālmēslus.

Laistīšana; Sausā laikā koki un krūmi ir jālaista. Nav nozīmes samitrināt tikai augsnes virskārtu (tāds mitrums ātri iztvaiko), augsne jāsalaista kārtīgi, vismaz 15-20 cm dziļumā.

Sky Bet by bettingy.com